Продаж, проектування та встановлення систем безпеки в Запоріжжі та Запорізькій області
Наши телефоны
(098)(050)(073)

IP відеокамери

IP камера - цифрова відеокамера, що має у своєму складі мережевий інтерфейс, за допомогою якого (через IP протоколи) відеопотік у цифровому форматі передається по мережі Ethernet.

У наш час IP камери виконують різні завдання - крім відеоспостереження з їх допомогою організовують онлайн навчання, відеоконференції, віддалений моніторинг за технологічними процесами і т.д.

На відміну від аналогових камер з їх бідним функціоналом, IP-камери позиціонуються як повноцінні багатофункціональні мережові пристрої з власним програмним забезпеченням та процесором, за допомогою якого проводиться оцифрування, стиснення та кодування відеопотоку. Будучи мережевими пристроями всередині мережі, кожна IP-камера має свою унікальну IP-адресу, за допомогою якої можна під'єднатися до камери.

Більшість цифрових камер славляться не тільки високою якістю зображення та гнучкістю його налаштування, але й інтелектуальним функціоналом на кшталт «детекції вторгнення», перетин лінії, розпізнавання облич, автономерів і т.д. У двох словах цей функціонал можна назвати відео аналітикою.

Наявність Web-інтерфейсу в мережевих відеокамерах дозволяє легко і віддалено налаштовувати їх за допомогою будь-якого інтернет-браузера (Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome) або провести налаштування віддаленого доступу за допомогою ПЗ виробника.

За допомогою віддаленого доступу відкривається можливість побудови розподілених систем відеоспостереження, які включають IP-камери з різних областей, міст або куточків планети.

В наш час високошвидкісний інтернет дозволяє переглядати та записувати відеосигнал від віддалених IP-камер зі швидкістю 25 кадрів на секунду та більше (в реальному часі). Більшість цифрових відеокамер підтримують кілька режимів швидкості запису інформаційного потоку.

Класифікація IP-камер

 

За способом передачі інформації цифрові відеокамери поділяються на:

  • дротові
  • бездротові

IP беспроводное видеонаблюдение

У дротових IP-камерах провідником передачі виступає вита пара. Через жили UTP кабелю цифрова камера передає інформацію (аудіо та відеопотік) до мережного відеореєстратора (NVR), а також може живитися за допомогою технології PoE (Power over Ethernet), що значно зменшує витрати та час на встановлення таких камер відеоспостереження.

У бездротових IP-камерах передача інформації відбувається за допомогою вбудованого модуля Wi-Fi. Такі відеокамери набирають все більшої популярності на ринку відеоспостереження, за рахунок легкості налаштування та монтажу. Бездротові камери часто встановлюють у місцях, де неможливе прокладання кабельної траси, їх часто використовують в офісах та на будівельних майданчиках. У таких пристроях є підтримка флеш-накопичувачів, що дозволяє спроектувати систему відеоспостереження на базі однієї або декількох IP-камер без підключення до відеореєстратора.

Об'єктиви мережевих камер бувають трьох видів, як і у випадку з аналоговими:

  • фіксовані (фіксована фокусна відстань);
  • варіофокальні (фокусна відстань налаштовується вручну за допомогою регулятора на корпусі камери);
  • моторизовані (камери з підтримкою віддаленого керування оптичним зумом).

Залежно від типу установки та використання цифрові камери поділяються на:

  • вуличні (зовнішні);
  • внутрішні (для приміщень).

До вуличних відносять антивандальні камери в міцному металевому корпусі, що мають захист від проникнення всередину корпусу пилу та вологи. Зовнішні відеокамери мають високу стійкість до низьких і високих температур. Для зйомок у нічний час доби такі камери оснащують інфрачервоним (ІЧ) підсвічуванням дальність роботи якої може досягати 100 і більше метрів.

Внутрішні камери відрізняються від вуличних тільки ступенем захисту, за функціональними можливостями особливих відмінностей немає.

За конструкцією корпусу IP-відеокамери поділяють на:

  • купольні (мають сферичну форму з кутом повороту по вертикалі 90 градусів та по горизонталі 360 градусів, найчастіше встановлюють усередині приміщень);

  • циліндричні (мають форму циліндра, найчастіше використовують для зовнішньої установки);
  • кубічні (мають форму прямокутного куба, використовуються всередині приміщень, тому що зазвичай не мають погодостійких характеристик);
  • корпусні (камери зі змінним об'єктивом);
  • роботизовані (SPEED DOME) (поворотні камери відеоспостереження).

Форм-факторы камер видеонаблюдения, какие бывают

Як вибрати цифрову камеру відеоспостереження?

 

Будучи багатофункціональними пристроями, мережеві камери мають безліч тонкощів і характеристик, вникаючи в які рядовому користувачеві буде важче визначитися з вибором якоїсь конкретної моделі.

Не можна забувати, що працюватиме наша система в мережі Інтернет, тому при побудові IP відеоспостереження, увагу потрібно звертати не тільки на функціонал обладнання, а й на можливості вашого мережевого середовища.

Основні положення, на які варто звернути увагу при виборі IP-відеокамери:

  1. Майбутнє місце розташування пристрою та умови довкілля.
  2. Яким способом (каналом) буде передаватися інформація - дротовим або бездротовим.
  3. Кут огляду та фокусна відстань. Кут огляду визначає охоплення зони спостереження і залежить від фокусної відстані об'єктива, чим вона більша, тим менший кут огляду ми можемо отримати.
  4. Якість зображення. У сучасних моделях цифрових камер роздільна здатність може досягати 18 мегапікселів при 4К форматі відео (інформація на 2023 рік) . Потрібно розуміти, що чим вище роздільна здатність камери, тим сильніше її інформаційний потік навантажуватиме канал зв'язку. До цього питання потрібно підходити грамотно, а краще порадитись із фахівцем.
  5. Додатковий функціонал: наявність інфрачервоного підсвічування, вбудованого мікрофона, різних фільтрів зображення, вбудованих датчиків руху, підтримка відео аналітики (штучного інтелекту) і т.д.

При проектуванні IP системи відеоспостереження потрібно чітко ставити собі завдання, які виконуватиме ця система. Чим точніше поставлені завдання, тим більше коштів ви можете заощадити під час вибору обладнання.

Компанія «Лінія Безпеки» пропонує величезний асортимент цифрових камер для створення систем IP-відеоспостереження будь-якої складності. В наявності нашого інтернет-магазину понад 400 моделей IP-камер для дому, офісу, вулиці чи складу. Ми пропонуємо лише перевірене обладнання від провідних виробників на ринку систем відеоспостереження, таких як Atis, Hikvision, Dahua, Tecsar, EZVIZ,IMOU та ін.

Якщо при виборі обладнання у Вас виникли питання, звертайтесь за телефонами, вказаними на сайті. Будемо раді убезпечити Вас та ваше майно!